Вам довелося пережити страшну та небезпечну подію? Знайдіть ті випадки, в яких Ви впізнаєте себе:

  • Іноді, ні з того ні з сього, наче все, що зі мною сталося, відбувається знову. Я ніколи не знаю, коли цього чекати знову.
  • Мені сняться кошмари і мучать спогади про той жахливий випадок, який я пережив.
  • Я уникаю місць, які нагадують мені про той випадок.
  • Я підскакую на місці і мені стає не по собі від будь-якого раптового руху чи несподіванки.
  • Я почуваюся весь час насторожі.
  • Мені важко комусь довіритися та з кимось зблизитися.
  • Іноді я почуваюся просто емоційно спустошеним та глухим.
  • Мене дуже легко роздратувати.
  • Мене мучить почуття провини, що інші загинули, а я вижив.
  • Я погано сплю і відчуваю м’язову напругу.

Багато людей, які пережили страшні події, страждають від подібних симптомів.

Це все ознаки посттравматичного стресу (ПТСР) – дуже серйозного захворювання, яке потребує лікування.

Ви не винні в тому, що захворіли і не повинні від цього страждати.

Ви можете одужати і знову радіти життю!

Тому ми, у медичному центрі “ПРАЙМ-ПЛЮС” у Вишневому зібрали фахівців з відповідною спеціалізацією для того, щоб надавати психологічну допомогу постраждалим від війни та лікувати ПТСР.

Що таке посттравматичний стрес (ПТСР)?

ПТСР (посттравматичний синдром, «комбатантський синдром», «в’єтнамський синдром», «афганський синдром», «східний синдром», «chronic traumatic war neurosis», «gross stress reaction» тощо) — психічний розлад, різновид неврозу, що виникає в результаті переживання однієї чи кількох психотравмівних подій, таких як, наприклад, військові дії, теракти, аварії чи стихійні лиха, катастрофи, важка фізична травма, побутове чи статеве насильство, загроза смерті або перебування свідком або заподіювачем чужої смерті. Один із різновидів важкої психологічної травми – участь військового у бойових діях.

Дефініція травми

  • Пацієнт особисто і безпосередньо пережив ситуацію його фактичної смерті, близькості до смерті, серйозне каліцтво, або інше посягання на фізичну гідність (зґвалтування або сексуальне насильство).
  • Пацієнт наочно спостерігав смерть, серйозне каліцтво, або посягання на фізичну гідність (зґвалтування) іншої особи.
  • Пацієнт дізнається про нещастя із членом родини або з іншою близькою людиною, несподівану або насильницьку смерть, серйозне ушкодження, близькість до смерті, або серйозне каліцтво.

Лікують ПТСР за допомогою групової та індивідуальної психотерапії та медикаментів.

Коли проявляється посттравматичний стрес та скільки він триває?

У більшості випадків посттравматичний стрес проявляється приблизно через три місяці після події, що травмує. У деяких випадках ознаки посттравматичного стресу виявляються лише через роки. Посттравматичного стресу схильні люди будь-якого віку. Навіть діти не застраховані від нього.

Декому через півроку стає краще, інші ж можуть страждати від цієї недуги значно довше.

Жінки хворіють на цю недугу в два з половиною рази частіше, ніж чоловіки. Травмуючі події, які найчастіше є причиною ПТСР у чоловіків, це: згвалтування, участь у військових діях, занедбаність і жорстоке поводження в дитинстві. Найбільш травматичними подіями у жінок є згвалтування, сексуальне розбещення, фізичний напад, загроза зброєю та жорстоке поводження в дитинстві.

Що потрібно зробити, щоб допомогти собі у цій ситуації?

Приходьте до нашого лікаря-психолога та розкажіть їй про те, що вам довелося пережити, та про те, що ви відчуваєте. Якщо вас відвідують страшні спогади, долає пригніченість та смуток, якщо у вас проблеми зі сном і ви постійно озлоблені – ви повинні розповісти про все це лікареві. Розкажіть, чи заважають вам перелічені відчуття займатися повсякденними справами та вести нормальний спосіб життя. Залежно від важкості випадку, Вас можуть перенаправити до нашого лікаря психіатра. Попросіть лікаря також направити Вас на обстеження, щоб переконатися у відсутності фізичних захворювань, які можуть виникнути внаслідок ПТСР.

Чим може допомогти лікар-психолог чи психіатр?

Наш лікар-психіатр може призначити ліки, які допомагають послабити почуття страху чи напруженості. Однак, слід мати на увазі, що зазвичай має пройти кілька тижнів, перш ніж ліки почнуть діяти.

Але багатьом людям, які страждають на посттравматичне стрес, допомагають бесіди з фахівцем (лікарем-психологом). Це і називається терапією. Терапія допоможе вам подолати пережитий кошмар.

Пам’ятайте, що вже зараз ви можете отримати необхідну допомогу.

Телефонуйте 067 100 23 63.

 

Дивіться також: 

Консультації психіатра у Вишневому 

Консультації кардіолога у Вишневому

Консультації терапевта у Вишневому

Залишайте заявку на нашому сайті